BIODERMA Sensibio H2O 500ml Мицеларна вода за чувствителна кожа

Мицеларна вода за чувствителна кожа.
Sensibio H2O e првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата: нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата. Ја отстранува шминката од лицето и очите. Ја смирува кожата и го поттикнува нејзиниот природен баланс.

1,379 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.