BLACK UP Масло за интензивно потемнување со СПФ 10

150 мл

327 ден

Опис

Бронзениот тен е најпосакуваниот изглед во летниот период. Но како да се дојде брзо до бронзен тен, а да се избегнат еритемите (црвенилата) и изгорениците? Маслото Black up за интензивно потемнување со СПФ 10 нуди таква можност.

Комбинацијата на УВА- и УВБ-филтрите, маслото од орев и β-каротенот овозможуваат кожата во текот на сончањето побрзо да ја постигне убавата бронзена боја, без појава на изгореници и на црвенило.

– Дерматолошки тестиран.
– Наменет е за сите типови кожа, но не се препорачува за лица со светол тен, чија кожа е лесно подложна на изгореници.
– Водоотпорен.
Начин на употреба: маслото рамномерно се прска на кожата 10 минути пред сончање и по секое капење.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.