BLACK UP Масло за сончање СПФ 6

150 мл

417 ден

Опис

Вградените филтри овозможуваат ниска заштита (СПФ 6) од штетното дејство на УВА- и на УВБ-зраците, а неговите дополнителни состојки, како на пример каротенското масло, ѝ ја овозможуваат потребната нега на кожата во текот на сончањето.

Содржи масло од морков, кое е богато со β-каротен, со витамини А и Е и со провитамин А.

Витаминот А овозможува подобрена регенерација на кожата и подобрена хидратација, што е особено важно при сончањето.

– Бета-каротенот како пигмент го олеснува добивањето на бронзениот тен.
– Дерматолошки тестиран.
– Наменет е за сите типови кожа, но се препорачува за лица со потемен тен, чија кожа не е лесно подложна на изгореници.
– Водоотпорен.

Начин на употреба: Маслото се нанесува повеќепати во текот на сончањето.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.