Блуза Меган

1,189 ден

Исчисти

Опис

Кежуал дезенирана блуза од вискозно трико. Моделот е со длабок В израз кој се формира од предницата која е изработена во преклоп. Кројот на предницата во пределот на струкот е пресечен накосо и кај поврзувањето на двата дела има мали фалтички кои создаваат набори. Блузата има долг и тесен ракав.

За кежуал изглед се комбинира со сукња Меган или панталони Меган, а за поделовен изглед може да се носи и под палто Меган.

Состав: 97% Вискоза, 3% Еластан

Одржување: Може да се пере во машина на температура до 30’C и на блага центрифуга или на професионално хемиско чистење. Да се пегла влажна, на ниска температура до 100’C. Да не се пере со темни бои. Да не се суши машински.

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.