BODY DESSERTS ALMOND & HONEY MILK ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД БАДЕМ И МЕД

450мл

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД КАКАО • МАСЛО ОД СЛАДОК БАДЕМ• МАСЛО ОД МАКАДАМИА

765 ден

Опис

Нежна комбинација од масло од бадем и млечни протеини кои длабоко ја хидрираат вашата кожа, додека органскиот мед и органско масло од пченица ја ексфолираат и ги отстрануваат мртвите клетки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, SUCROSE, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, MEL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SUCROSE*, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, PARFUM, CI 15985, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.