НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 20%

BODY DESSERTS MANGO SUGAR SORBET ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД МАНГО И ШЕЌЕР

450мл

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД МАНГО • МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ГРОЗЈЕ • МАСЛО ОД ЛИМЕТА

520 ден

Опис

Овој пилинг за тело ја наградува вашата кожа со нежна грижа и здрав сјај, правејќи ја мека како летни соништа. Путерот од манго ја поттикнува сопствената природна регенерација на кожата, маслото од семки од грозје го успорува процесот на стареење, додека органското масло од кајсија ја тонира, а органската лимета ја ексфолира вашата кожа, оставајќи ја мека и сјајна.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.

СОСТОЈКИ (INCI):SUCROSE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, MILK POWDER, BRASSICA ALBA SEED POWDER, KAOLIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, TOCOPHERYL ACETATE, MANGIFERA INDICA SEED BUTTER, CITRUS AURANTIFOLIA OIL, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, PAPAVER SOMNIFERUM SEED, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CI 16255, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.