Bourjois BLUSH LITTLE ROUND POT 54 Руменило за лице

Искусете ја убавината на руменилото! Bourjois Little Round Pot руменилото ја одржува убавината на жената со генерации. Направено со ексклузивна технологија на печење, неговата неверојатно транспарентна и лесна текстура е лесна за нанесување, како и за совршено соединување со кожата. Направете еден потег со четката и откријте ја неодоливата арома на роза. Вграденото огледалце и четката се одлични за корекција секаде и во секое време! Доколку посакувате гламурозна боја, тогаш ова ултра фино камено руменило е неопходно во вашата торбичка со трикови за убавина. Насмевнете се, и нанесете го руменилото на јаболчиците со кружни движења, а потоа продолжете до слепоочниците. Ова руменило е достапно во голем број нијанси, од најтранспарентен бисерен ефект па се до суптилен мат финиш. Познати речиси 150 години, симпатичните Little Round Pot руменила од Bourjois, со генерации наназад се дел од козметичките несесери на жените со стил.

  • Камено руменило со ултра фина текстура, лесно за соединување.
  • Формулата со технологија на печење овозможува беспрекорно соединување со кожата.
  • Отпорно на кршење благодарение на процесот на производство.
  • Со прекрасна, сензуална арома на роза.
  • Пакувањето содржи вградено огледалцe и четка.
  • 2 Грама

690 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.