Bourjois HEALTHY MIX CLEAN 50 ТЕЧНА ПУДРА

Изгледате уморно? Пудрата на Bourjois Healthy Mix Ви дава одморен, природен сјај што ќе ја направи Вашата кожа да изгледа здрава. Со својата мешавина на витамини Ц, Е и Б5, веднаш ги брише несовршеностите и знаците на замор и го зајакнува сјајот на кожата. Вашата кожа ќе биде 70% повеќе сјајна и ќе изгледа поздраво додека ја носите пудрата до 16 часа и ќе остане хидрирана до 24 часа. Покрај тоа, благодарение на хомогената формула оваа пудра нема да Ви ги блокира порите. Значи, кога Ви требаат резултати како да сте имале доволно сон, без самото спиење, зајакнете го Вашиот тен со Healty Mix Bourjois. Нејзината текстура совршено се вклопува во кожата и останува пријатна цел ден. Средната прикривна моќ дава природен полу-мат финиш веднаш по нанесувањето. Пудрата Healty Mix од Bourjois е вашето ново тајно оружје за секогаш да изгледате свежо и сјајно!

990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.