Bourjois COMPACT POWDER HEALTHY MIX CLEAN 002 Камена Пудра

Природна компактна, матирачка камена пудра со чиста и веганска формула, составена од 93% состојки од природно потекло и мешавина од витамини Ц, Б5 и Е го продолжува носењето на шминката и го открива сјајот на тенот. Ги покрива сите знаци на замор. Неговата екстра-мека текстура ги обединува, матира и покрива несовршеностите на лицето и дава сјајно свеж тен. Во паковањето се вметнати огледало и сунѓер, под природниот матирачки прав.

10 г.

850 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.