BOURJOIS CONTOUR EDITION 07 Молив за усни

490 ден

Опис

Која е тајната за беспрекорен изглед на усните? Моливот, секако! Со својата формула составена од шеа путер и масло од семки од грозје, Contour Edition моливот за усни од Bourjois може да се пофали со неговата ултра-мека текстура и неверојатна удобност при носење. Благодарение на меката текстура, моливот не ги гребе усните, туку овозможува незабележителна совршена линија која се задржува на вашите усни до 12 часа. Овој молив го спречува карминот од размачкување, искривување или било какво излегување надвор од линијата на усните. Достапен е во палета од 12 нијанси со цел да го усогласите со сите бои во вашата колекција. Со Contour Edition моливот следете ја и исцртајте ја вашата линија на усните, или пак малку отстапете (повнатре или понадвор), во зависност од тоа каков изглед сакате да постигнете, а потоа пополнете ги усните со вашиот омилен Bourjois кармин.

  • Долготрајниот молив за усни спречува карминот да се размачка и разлее надвор од линијата на усните.
  • Мека кремаста текстура која лесно се нанесува.
  • Збогатен со шеа путер и масло од семки од грозје.
  • Дава незабележителна контура, усогласувајќи се со сите Rouge Edition нијанси на кармини.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.