Bourjois Healthy Mix Serum 57N серум-пудра за лице

Откријте ја моќта на серумот во комбинација со покривност како пудра!

Текстурата на серумот е  збогатена со екстракт од брусница, природен анти-брчки додаток, кој ја тонира и ја обиколува кожата во комбинација со средна покривност на пудра, за видливо изедначен и сјаен тен.

Благодарение на неговиот витамински комплекс Ц, Е и Б5 за антиоксидантно дејство и неговата формула составена од 82% состојки од природно потекло, ја почитува природната рамнотежа на кожата.

Чиста и веганска формула која ја прави кожата едноставно блескава!

1,200 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.