BOURJOIS Healthy Mix Tinted Beautifier 02 Cream течна пудра за лице

Ви ја претставуваме новата тонирана крема на брендот.Нивото на покривност е лајт до средно , а долготрајноста до 24 часа. Кожата е нежна и хидрирана. Кремата во својот состав содржи витамин Ц и Е. Со самото нанесување кожата изгледа свежо, знаците на умор се покриени, а тенот е изедначен. Формулата овозможува подобрување на тенот на кожата со само 2 недели редовно користење. Чиста формула без минерални масла. Изберете една од нијансите која сигурно ќе се поклопи со вашиот тен и уживајте додека ја носите. Инспирацијата за дизајнот на кремата е од Париските девојки кои се секогаш елегантни. Фин дизајн со црвено капаче кој идеално се вклопува во семејството на Healthy Mix. Шишенцето е составено од рециклирачки материјали

970 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.