BOURJOIS VELVET THE LIPSTICK 18 Кармин

757 ден

Опис

Тајната на неговата ексклузивна формула е навлажнувачкиот комплекс кој комбинира хидратантни восоци со лесни масла и богати пигменти за еден неодолив кадифест и мек финиш кој се истакнува. Доколку сакате прецизен кармин со интензивна и долготрајна мат боја, кој нема ни да чувствувате дека го носите, само едно нанесување од Rouge Velvet карминот ќе им овозможи на вашите усни 24 часовен гламур. За интензивна боја во еден потег со прецизен и беспрекорен финиш, Rouge Edition Velvet карминот е неопходен додаток во вашата колекција шминки!

  • Долготраен кармин со прекрасна интензивна боја и мат финиш.
  • Збогатен со хидратантни восоци, лесни масла и богати пигменти за неодолив мек финиш и богата боја.
  • Не ги суши усните, туку ги прави меки и пополнети.
  • Формата на солза овозможува перфектна апликација во еден потег.
  • Беспрекорен изглед до 24 часа.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.