BOURJOIS VOLUME REVEAL Маскара

931 ден

Опис

Volume Reveal од Bourjois е првата маскара која ќе го открие вистинскиот потенцијал на вашите трепки. Со помош на вграденото огледалце, кое ја зголемува видливоста на трепките до 3 пати повеќе, можете да ги откриете сите ваши трепки, дури и оние најситните и најкратките на внатрешните агли на очите. Четката е дизајнирана да ја опфати секоја трепка и да ја покрие со исклучително црна боја, од коренот до врвот. Само со едно нанесување, Volume Reveal маскарата ги згуснува и им дава волумен на трепките. Секоја трепка е волуменизирана, без исклучок! Дополнително, нејзината долготрајна формула која не прави грутки, се задржува на трепките до 16 часа. Со вграденото огледалце и уникатната двослојна четка, маскарата Volume Reveal со своето практично пакување, е совршениот додаток во вашата колекција шминки. Истата е офталмолошки тестирана на лица кои носат контактни леќи и кои имаат осетливи очи.

  • Волумизирачка, водоотпорна маскара која трае до 24 часа.
  • Четка составена од долги и кратки влакненца, кои овозможуваат да се опфати секоја трепка.
  • Бисерно црна, водоотпорна формула која обезбедува долготраен волумен без грутки.
  • Со вградено огледалце што ја зголемува видливоста и ја олеснува апликацијата.
  • Без парабен и без парфем.
  • Погодна за лица со контактни леќи и осетливи очи.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.