BREWDOG DEAD PONY Пиво

DEAD PONY е хит шткотско светло пиво со вкус на цитрус, лимон-трева и кора од лимон.

Содржи: 3.8о% алкохол, малку кисело, доволно горчливо и слатко.

330 мл

200 ден

Опис

Sorry, this entry is only available in Американски Англиски

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.