BREWDOG ELVIS JUICE Пиво

Шкотско светло пиво со ноти на грејпфрут и портокал и горчливо вкус е како ни едно друго пиво. 

Содржи: 6.50% алкохол, многу хмељ, малку киселост и е доволно слатко.

330 мл

205 ден

Опис

Ова шткотско светло пиво со ноти на грејпфрут и портокал и горчливо вкус е како ни едно друго пиво. 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.