BREWDOG JACK HAMMER Пиво

Шкотско светло пиво со вкус од грејпфрут и ноти на карамела со горчлив завршеток.

Содржи: 7.2% алкохол, горчливо, малку кисело и малку слатко.

330 мл

240 ден

Опис

 

 

 

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.