BREWDOG PUNK IPA Пиво

Punk Ipa е мешавина од повеќе вкусови, вкус на карамела,тропско овошје, грејпфрут и ананас со горчлива завршница.

Содржи: 5.6% алкохол, многу хмељ, малку кисесолост и е доволно слатко

330 мл

200 ден

Опис

Оваа лесна светла, златна шkотска класика од пиво со светски хмељ создава експлозија на вкус.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.