Bruno Banani Dangerous тоалетна вода за мажи

Dangerous Man е ултра елегантен мирис составен од блескави и разиграни цитрусни акорди на мандарина, бергамот, лимон и портокал, опкружен со опојни и предизвикувачки ноти на океан. Само срцето на мирисот е оплеменето со зачинските тактови на машкестиот орев, бибер, каранфил и рузмарин кои и даруваат дрски и страствени импулси на композицијата.
Долните ноти допринесуваат топли нијанси кои го прават мирисот позаводлив и попривлечен. Страствената композиција со нотите на основата добива и поелегантен импулс од дрвенестите ноти на кедар и топлта тутунесто – балсамична тонка.

1,160 ден

Опис

За брендот:

Овој бренд за долна машка облека го создадоа двајца Германци: Волфганг Јаснер и Клаус Јунгникел во 1993 година. Слоганите на компанијата се “не е за секого” и “суштината не е во цената туку во односот према животот”. Нивното мото е дека за да носиш нешто од Bruno Banani мораш да ја сакаш авангардната мода и да имаш смисла за хумор.
Bruno Banani во своето портфолио има повеќе од петнаесет парфеми. Најстарото издание е од 2000 година, додека најновото од 2015 година. Bruno Banani парфемите се направени во соработка со парфимерите Елена и Тиери Васер.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.