Bruno Banani Man тоалетна вода за мажи

Bruno Banani Man oд Bruno Banani е ароматичен мирис за мажи.

Лансиран е во 2000 година.Горните ноти се лаванда, босилoк и анасон; средните ноти се кафе, ким, детелина и хелиотроп; базните ноти се тонка грав, пачули, ванила и кедар.

 

1,130 ден

Опис

За брендот:

Овој бренд за долна машка облека го создадоа двајца Германци: Волфганг Јаснер и Клаус Јунгникел во 1993 година. Слоганите на компанијата се “не е за секого” и “суштината не е во цената туку во односот према животот”. Нивното мото е дека за да носиш нешто од Bruno Banani мораш да ја сакаш авангардната мода и да имаш смисла за хумор.
Bruno Banani во своето портфолио има повеќе од петнаесет парфеми. Најстарото издание е од 2000 година, додека најновото од 2015 година. Bruno Banani парфемите се направени во соработка со парфимерите Елена и Тиери Васер.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.