Bruno Banani Pure Man тоалетна вода за мажи

Pure Man во високите ноти има анис, кардамом и изобилство од цитруси: грејпфруит, мандарина и бергамот. Во срцевината, цикламата и јасминот се хармонизираат со елеганцијата на дрвенестите ноти од кедар.

Во основата има амбер, ветивер, сандаловина, бензоева смола и мошусни ноти. Парфемот е направен во 2006 година.

 

1,160 ден

Опис

За брендот:

Овој бренд за долна машка облека го создадоа двајца Германци: Волфганг Јаснер и Клаус Јунгникел во 1993 година. Слоганите на компанијата се “не е за секого” и “суштината не е во цената туку во односот према животот”. Нивното мото е дека за да носиш нешто од Bruno Banani мораш да ја сакаш авангардната мода и да имаш смисла за хумор.
Bruno Banani во своето портфолио има повеќе од петнаесет парфеми. Најстарото издание е од 2000 година, додека најновото од 2015 година. Bruno Banani парфемите се направени во соработка со парфимерите Елена и Тиери Васер.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.