BULLEIT BOURBON Бурбон

700 мл

2,100 ден

Опис

Инспириран од семејниот рецепт создаден од Augustus Bulleit уште пред 150 години.

Суптилноста и сложеноста на Bulleit Бурбон доаѓаат од единствената комбинација на ‘рж, пченка, јачменов слад, заедно со специјални видови на квасец и чиста филтрирана вода.

Заради високата концентрација на ‘рж , овој бурбон има остар, зачинет карактер со мазен финиш.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.