CAOL LLA Виски

700 мл

3,863 ден

Опис

Потекнува од регионот на Ајла, од најскриената дестилерија на најпознатиот шкотски остров, основана во 1846. Многу години познат само за најдобрите познавачи на сингл малт бидејќи не само што е скриена туку што и поголемиот дел од производсттвото се користи како бленд за Johnnie Walker наместо да се пакува како синг малт. Тоа е сингл малт со карактеристичен сув вкус, арома на морски воздух и пријатни чадливи ноти.

Алкохол: 43%

  • Опислесен мирис на чад, ноти на маслиново масло и долг finish со мирис на јаглен
  • Изглед:бледа слама
  • Мирис:свеж, со траги на чад, цитрусни ноти со трагови на масло
  • Тип на буре:зреено најмалку 12 години во Американски дабови буриња

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.