CARMEX LIP BALM LIME БАЛСАМ ЗА УСНИ

Број 1 балсам за усни на пазарот во САД.

  • Carmex продуктите содржат состојки со највисок квалитет на пазарот. Природните состојки како путер од какао, ланолин и пчелен восок обезбедуваат пријатна мекост на усните, помагаат при хидратација и ги прават усните здрави и мазни во текот на целата година.
  • Две природни состојки во балсамите за усни Carmex (камфор и ментол) обезбедуваат ефект на ладење и помагаат да се елиминира иритацијата на сувите, испукани усни.
  • Првично, програмата Carmex била создадена за медицински цели и се користела како многусигурен третман во борбата против херпесите, што сè уште е една од главните карактеристики на балсамите.

199 ден

Опис

 

Компанија со традиција од повеќе од 80 години. Првиот балсам за усни Carmex е произведен

во САД во 1937 година.

  • Денес, покрај американскиот пазар, Carmex е присутен во над 40 земји и бележи одлични продажни резултати многу години наназад.
  • Корисниците на балсами за усни Carmex се повеќе од задоволни од ефективноста на овиепроизводи и по првата употреба стануваат верни потрошувачи.
  • Благодарение на своите медицински својства, производите на Carmex масовно се продаваат преку фармацевтските мрежи. Имено, бласамите Carmex се прва препорака на сите фармацевти во Америка.
  • Програмата Carmex доаѓа во три асортимани: Carmex Classic, Carmex Premium и Carmex

Naturally – нова линија од 2020 година.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.