CARRERA кола со далечинско управување Peugeot 08 DKR16 Red Bull

 • Вистинска реплика на победникот на релито Paris-Dakar, Peugeot 2008 DKR 16 Red Bull.
 • Голема играчка со димензии 35,5*16,8*13,5цм  со далечинско управување.
 • Лесно и прецизно управување со ергономско далечинско, 2,4GHz во форма на пиштол.
 • Предни светла и задни стоп светла кои работат.
 • Погоден за управување на сите терени во вашиот двор или градина, воедно е и водоотпорно.
 • Брзина до 20 км/час, до 40 минути игра со едно полнење.
 • Вклучени батерии за колата и далечинското и брз полнач за батерии.
 • Пневматски тркала и извонредна амортизација.
 • 2 x резервни тркала.
 • За деца од 6 години нагоре
 • Сразмер 1:16.

7,060 ден

Опис

YouTube видео за карактеристиките на : Peugeot 08 DKR16 Red Bull

https://youtu.be/W2YAjEl7psU

Дополнителни информации

Тежина1 kg

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.