CARSON CITY: The Card Game Друштвена игра

  • Број на играчи:1-6
  • Времетраење:30-45 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач:Quined Games

990 ден

Опис

Во Карсон Сити: Играта со карти, секој играч е задолжен за развој на град. Вие и вашите противници се обидувате да ги изберете најпрофитабилните парцели земјиште и згради, а потоа поставете ги овие парцели и згради паметно за да го направите вашиот град што е можно попросперитетен. Можете исто така да ја освоите поддршката и да ја добиете помошта од највлијателните луѓе во градот. Не ги игнорирајте вашите противници бидејќи тие ќе се обидат да ги направат најдобрите потези наместо вас, со механизам за слепо наддавање кој одредува кој оди прв во секоја рунда.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.