ЧУДНА ШУМА Баба Рога вежба јога

Што е ова,
мода нова,
никој веќе од
децата наши,
од Баба Рога
не се плаши.

Како да се плашат
кога ептен се 
смени светот,
на децата не 
им се закануваат
со Баба Рога, туку со
исклучување 
на интернетот!

Возраст: 6-106


Ванчо Полазаревски – „Баба Рога вежба јога“

Илустрации: Алексеј Костовски

Категорија/жанр: Книги за деца; илустрирана стихозбирка

Едиција: Шума од зборови

Формат: 205 х 205 мм

Повез: мек со клапни

Број на страници: 64

ИСБН: 978-608-4938-19-4

Година на издавање: 2021

440 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.