ЧУДНА ШУМА Езеро

Најтесен избор за наградата Кресник за 2017 година

 

Ја крена главата и погледна кон водата, подмрзната по краевите. Од мразот ѕиркаше нешто бело. Толку бело што во вечерниот самрак изгледаше вештачки, пластично, како рака на кукла од излог.

Кој ли фрлил кукла од излог во река? – помисли.

Тарас Бирса, виш криминален инспектор од полициската управа во Љубљана, на новогодишната ноќ се враќа од скијање на Вогел. Додека се пробива низ снежната бура накај дома, наидува на една девојка која во реката нашла непрепознатлив труп на млада жена.

Која е жртвата? Кој е убиецот? Дали злосторството го извршил некој лудак или непознатата е жртва на заговор?

Како да се најде сторителот ако не се знае која е жртвата?

 

500 ден

Опис

КНИГАТА СПОРЕД КОЈА Е СНИМЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ХИТ-СЕРИЈА „ЕЗЕРО“.

  • Тадеј Голоб – „Езеро“
  • Жанр: Роман; трилер, крими.
  • Едиција: Мрачна шума
  • Формат: А5
  • Број на страници: 446Повез: мек
  • ISBN: 978-608-4938-20-0
  • Година на издавање: 2021

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.