КУЌА НАД БРАНОВИТЕ

Свет што умира. Куќа над брановите, на осамен остров среде Океанот. Спомени од минатото, тајни стари илјадници години, надеж за нов почеток… и љубов, во сенката на Црното сонце.

 

Билјана С. Црвенковска – „Куќа над брановите“

Илустрација на корица: Ване Костуранов

Категорија/жанр: роман

Едиција: Дабрава

Формат: А5

Повез: мек

Број на страници: 160

350 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.