ЧУДНА ШУМА Лисиче

 

од Едвард ван де Вендел и Марије Толман

Лисичето сонува. Сонува за времето кога беше мало како јаболче.

За првиот пат кога излезе надвор од дувлото, со своите сестри и браќа.

Тоа ги сонува големиот елен и момчето.

И на крајот, сонува за она што се случи кога ги бркаше виолетовите пеперутки…

 

Формат: А4

Повез: тврд

Број на страници: 88

ИСБН: 978-608-4938-04-0

 

700 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.