ЧУДНА ШУМА Розевата планета

 

од Мирко Попов и илустрации на Нита Муча

 

„Розевата планета“ е сликовница (па дури би можела да се нарече и стрип-сликовница) која раскажува стихувана приказна за малиот космонаут во потрага по Розевата планета, на која сѐ е розево, слатко и мирисно.

Сликовница за мали и големи, оние со соништа за далечни планети и подобри светови.

Формат: 205 х 205 мм

Повез: мек со клапни

Број на страници: 28

ИСБН: 978-608-4938-06-4

330 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.