ЧУДНА ШУМА Тигар на улица

 

од Билјана С. Црвенковска и илустрации на Катерина Николовска

Инспирирана од познатата песна на Данил Хармс, „Тигар на улица“, оваа сликовница раскажува своја сопствена приказна низ слики: приказна за храброста, за силата да се спротивставиме, да се избориме и да го пронајдеме и разбудиме тигарот што спие длабоко во секој од нас.

 

Формат: 205 х 205 мм

Повез: мек со клапни

Број на страници: 44

ИСБН: 978-608-4938-13-2

400 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.