CLEAN AIR OPTIMA CA-509D Прочистувач на воздух

ПРЕДВИДЕН ЗА ПРОСТОРИИ ДО 90M² / 225M³

22,000 ден

Опис

ПРОЧИСТУВАЧ ЗА ВОЗДУХ

 • ПРЕДВИДЕН ЗА ЗА ПРОСТОРИИ ДО 90M² / 225M³
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ 363,6 M³ /Ч
 • 5- КРАТНА ОПТИМА ФИЛТЕР ТЕХНОЛОГИЈА / OFT ™ -ЗДРАВ СИСТЕМ ЗА ТЕХНОЛОГИЈА
 • ИНТЕЛИГЕНТЕН СЕНЗОР ЗА ЧЕСТИЧКИ КОЈ ГО МЕРИ И ГО РЕГУЛИРА КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ АВТОМАТСКИ
 • ПРЕД-ФИЛТЕРОТ КОЈ ФАЌА ГОЛЕМИ ЧЕСТИЧКИ, ПРАШИНА И САЃИ
 • ФИЛТЕР СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН КОЈ ГИ НЕУТРАЛИЗИРА МИРИСИТЕ И ГАСОВИТЕ
 • СИЛЕН TRUE HEPA ФИЛТЕР СО НАНО СЛОЈ / HEPA ФИЛТЕР КЛАСА H13
 • ( ФИЛТЕРОТ СО ПОВРШИНА ОД 1,45 М²), ПРОЧИСТУВА МИКРО- ЧЕСТИЧКИ ДО 0,3 0,3 ΜM ОД ВОЗДУХОТ СО 99,97% ЕФИКАСНОСТ; МУВЛА 100%, МИРИС НА ТУТУН 98,90%.
 • АНТИБАКТЕРИСКИОТ СЛОЈ СО NANOSILVER ОБЛОГА НА ФИЛТЕРОТ ГИ ЕЛИМИНИРА БАКТЕРИИТЕ И МУВЛАТА.
 • DUO ЈОНИЗАТОРОТ, DIN EN 60335-2-65 БЕЗ ОЗОН ГО ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА ВОЗДУХОТ > 10.000.000 НЕГАТИВНИ ЈОНИ / CM³
 • ДИГИТАЛНО СЛЕДЕЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ СО МЕРЕЊЕ НА PM2.5 НИВО, ТЕМПЕРАТУРА И ВЛАЖНОСТ ВНАТРЕ
 • АВТОМАТСКО ПОДЕСУВАЊЕ НА СЕНЗОРОТ- НАГОДУВАЊЕ НА ВЕНТИЛАТОРОТ
 • ТИВОК ВЕНТИЛАТОР 20DB (A) НИСКО 1 / 49,5DB (A) СРЕДНО 2 / 64DB (A) ТУРБО 3
 • ИЗБОР НА 3 ПОДЕСУВАЊА -SLEEP / TURBO / AUTOMATIC
 • УЛТРА ТИВОК СО РЕЖИМ ЗА СПИЕЊЕ
 • ЗАКЛУЧУВАЊЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА
 • ЛЕСНО ДВИЖЕЊЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА РАЧКАТА
 • ТАЈМЕР – 1/2/4/8 ЧАСА
 • НАПОЈУВАЊЕ AC 220V – 240V / 50HZ
 • ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА МАКС. 78 WATT – ТУРБО 3/32 WATT – СРЕДНО 2/12 WATT – LOW 1
 • КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ ЛЕСЕН ЗА УПРАВУВАЊЕ
 • ИНДИКАТОР ЗА ЗАМЕНА НА ФИЛТЕРОТ: LED СИГНАЛ ПО 2000 РАБОТНИ ЧАСОВИ
 • ЕЛЕГАНТЕН И КОМПАКТЕН ДИЗАЈН НА КУЌИШТЕТО
 • ДИМЕНЗИИ (B X D X H) 37,4 X 20,1 X 59,4CM
 • БОЈА БЕЛА
 • ТЕЖИНА 5 КГ

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.