CLEAN AIR OPTIMA CA-704 Одвлажнувач и прочистувач на воздух

ПОГОДЕН ЗА СОБИ ОД 40M² ДО 100M³

21,500 ден

Опис

 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 10 ЛИТРИ / ДЕН (30 ° C / RV80%)
 • ПРОТОК НА ВЕНТИЛАТОРОТ: 120M³ / H
 • ПОГОДЕН ЗА СОБИ ОД 40M² ДО 100M³
 • ДИМЕНЗИИ: 580X380X195MM (Ш Х В Х Д)
 • НИВО НА БУЧАВА: <39DB (A)
 • ТЕЖИНА: 14,3КГ
 • БОЈА: БЕЛА / ЦРНА
 • НАПОЈУВАЊЕ: 220-240V, 50HZ
 • 2 ВО 1: СУШЕЊЕ И ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ
 • АВТОМАТСКО ОДВЛАЖНУВАЊЕ
 • ДОПОЛНИТЕЛНО ЦРЕВО ЗА ЦЕДЕЊЕ (СО ДИЈАМЕТАР ОД 10 MM / 3 МЕТРИ) ЗА КОНТИНУИРАНО ОДВОДНУВАЊЕ
 • СПРЕЧУВА ФОРМИРАЊЕ НА МУВЛА, ‘РЃА И ОШТЕТУВАЊА ОД ВЛАГА
 • СТАПКА НА ЕКСТРАКЦИЈА 20 ЛИТРИ / 24 ЧАСА (30 ° C / 80% RH)
 • ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА (WATTS): 370WATT АКО ВЕНТИЛАТОРОТ РАБОТИ БРЗО / 240WATT АКО ВЕНТИЛАТОРОТ РАБОТИ ПОЛЕКА
 • МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ВО ТЕМПЕРАТУРЕН ОПСЕГ ОД +5 ДО + 35 ° C.
 • ЧЕТИРИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА ФИЛТРИРАЊЕ ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ:
 • ПРЕФИЛТЕР КОЈ ФАЌА ГОЛЕМИ ЧЕСТИЧКИ ПРАШИНА
 • ФИЛТЕР СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН КОЈ ГИ НЕУТРАЛИЗИРА МИРИСИТЕ И ГАСОВИТЕ
 • УВ ЛАМБА КОЈА ГИ ЕЛИМИНИРА БАКТЕРИИТЕ, ВИРУСИТЕ, МУВЛАТА И БАКТЕРИИТЕ
 • ЈОНИЗАТОР КОЈ ГО ПРОЧИСТУВА И ОСВЕЖУВА ВОЗДУХОТ ВО ЗАТВОРЕНИТЕ ПРОСТОРИИ СО> 3.000.000 НЕГАТИВНИ ЈОНИ / CM³
 • ОТВОР ЗА ОСЦИЛАЦИЈА СО ФУНКЦИЈА ЗА ЗАМАВ 45 ° – 90 ° ЗА ДА СЕ ПОТТИКНЕ ДОБРА ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ
 • ПОДДРЖУВА СУШЕЊЕ НА АЛИШТА
 • ЕЛЕГАНТЕН И КОМПАКТЕН ДИЗАЈН
 • УДОБНО КОРИСТЕЊЕ СО ВГРАДЕН ОДВЛАЖНУВАЧ
 • LED ДИСПЛЕЈ
 • ЕДНОСТАВНО КОРИСТЕЊЕ СО ПРИТИСКАЊЕ НА КОПЧИЊАТА НА ЕКРАНОТ
 • LED ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ АКО РЕЗЕРВОАРОТ Е ПОЛН И АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ
 • ВКЛУЧУВАЊЕ И ИСКЛУЧУВАЊЕ НА ТАЈМЕРОТ 0-24H
 • ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН
 • 4 ЛИТАРСКИ РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА СО РАЧКА
 • УЛТРА ТИВОК
 • 3 ПОСТАВКИ ЗА ВЕНТИЛАТОРОТ
 • СЕНЗОР КОЈ ЈА КОНТРОЛИРА ФУНКЦИЈАТА ЗА ОДМРЗНУВАЊЕ
 • АВТОМАТСКО РЕСТАРТИРАЊЕ АКО ДОЈДЕ ДО ПРЕКИН НА ЕЛЕКТРИЧНАТА ЕНЕРГИЈА
 • ИДЕАЛЕН ЗА КОНТИНУИРАНА УПОТРЕБА БЕЗ НАДЗОР
 • ЛЕСНО СЕ ДВИЖИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА РАЧКАТА И РОБУСНИТЕ ТРКАЛА
 • ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ НА ПРЕД-ФИЛТЕРОТ- ДВАПАТИ МЕСЕЧНО
 • ЗАМЕНА ГО ФИЛТЕРОТ СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН ПО 3 МЕСЕЦИ
 • НЕ Е ПОТРЕБНА ЗАМЕНА НА UV-C ЛАМБАТА

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.