CLEAN & AROMA Органски гел за чистење на плочки од портокал

500 мл

280 ден

Опис

Органски гел за чистење, кој благодарение на органскиот портокал и етеричното масло од чајно дрво, претставува сосема природен, ефикасен и безбеден начин на чистење на пополочени површини. Ги отстранува прашината, масните наслаги и другите нечистотии, истовремено давајќи ѝ на просторијата прекрасен нежен мирис. Погодно е за употреба и во детските соби и кујните, а исто така е сосема безбедно доколку чувате и домашни миленичиња. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Растворете 1-2 полни капачиња од средството во 2-3 литри вода. Бришете го подот користејќи џогер. Да се чува на температури од 0°C до +25°C.

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ANNATTO, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.