CLEAN & AROMA Органски гел за чистење на сите типови на подови од сандаловина

500 мл

335 ден

Опис

Органски гел создаден за ефикасно и нежно чистење на сите типови на подови без штетни хемикалии. Содржи природни состојки и е збогатен со висококвалитетно, органско етерично масло од сандаловина, чија арома зрачи хармонија и спокој. По употребата, површината на подот ќе биде перфектно чиста и сјајна, а собата ќе биде исполнета со исклучителна арома. Погодно е за употреба и во детските соби и кујните, а исто така е сосема безбедно доколку чувате и домашни миленичиња. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Растворете 1-2 полни капачиња од средството во 2-3 литри вода. Бришете го подот користејќи џогер. Да се чува на температури од 0°C до +25°C.

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, AMYRIS BALSAMIFERA BARK OIL*, BETA VULGARIS, CARAMEL, D-LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.