CLEAN & CARE Органски гел за чистење на паркети од пчелин восок

Органски гел за чистење на база на органски пчелин восок, кој е идеален за чистење на паркети. Го заштитува горниот слој на подот, правејќи го мазен и сјаен. По употребата, ќе имате перфектно чист под, со прекрасна арома во просторијата. Погодно е за употреба и во детските соби, а исто така е сосема безбедно доколку чувате и домашни миленичиња. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

514 ден

Опис

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Растворете 1-2 полни капачиња од средството во 2-3 литри вода. Бришете го подот користејќи џогер. Да се чува на температури од 0°C до +25°C.

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, POTASSIUM COCOATE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, SODIUM CHLORIDE, CERA ALBA*, TILIA CORDATA FLOWER WATER*, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT*, MEL*, PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL*, ANNATTO, CARAMEL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.