НА ПОПУСТ 7%

Clementoni Cyber Talk Robot

За fan љубителите на технологијата, ова е неверојатен научен комплет дизајниран да направи робот со 7 режими на игра со часови и часови забава! Преземете ја бесплатната апликација на паметен телефон или таблет систем и програмирајте го роботот со блокирано програмирање, внесувајќи услови, дејства, циклуси и процедури. Снимајте говорни пораки, променете ги со примена на многу различни ефекти и звучни филтри и потоа пренесете ги на роботот. Можете да го натерате да ги репродуцира кога сакате! Микрофонот на Robot е совршен и за воки-воки игри и ќе можете да разговарате со вашите пријатели од далечина! И со програмерот базиран на хартија, има низа команди што треба да се креираат со користење на картички со QR-кодови што може да ги чита апликацијата со зголемена реалност. Научниот прирачник содржи многу информации за роботика и електроника, овозможувајќи им на младите лесно да го откриваат светот на кодирање додека уживаат!

8+

3,690 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.