Clementoni Друштвени Игри 50 во 1

  • Сет од 50 класични игри на табла наменети за целото семејство од 4-99 години.
  • Играјте класици од игри како; не лути се човече, шах, змии, скала, лудо….
  • Сетот со држи 10 картонски-пластифицирани табли, 16 жетони, 40 диска, 2 коцки, 2 фрлачи на диск, танграм, сложувалка од 12 парчиња и упатство.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии на пакување :29,7*29,7*5,3 цм

890 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.