Clementoni Едукативна Игра My own Alphabet

  • K за Kiss, М za Mum и слично. Забавна и едукативна игра која ги учи децата на буквите од Англиското писмо.
  • Со помош на 58 илустрирани-пластифицирани картички децата ќе научат да ги асоцираат буквите со сликите од картичките.
  • Картичките на својата задна страна имаат правилни одговори така да детето може веднаш да провери дали дало вистински одговор.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии :18*23*7цм

3+год

490 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.