CLEMENTONI Mechanics Labaratory Haul Truck Тешки Камиони

Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството. Сетот содржи 150 комплементарни елементи за конструирање 2 модела камиони. Во прилог е и богато илустрирано упатство кое децата ги води чекор по чекор во создавaњето на механичките креации.

 

  • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
  • Димензии – 28 х 19 х 5 цм.

990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.