CLEMENTONI MECHANICS LABARATORY TRIMARAN & WATERCRAFT Механика тримаран и џет ски

  • Научен сет кој им овозможува на децата од 8 години натаму да се запознаат со основите на механиката и инженерството.
  • Откријте ги тајните на хидро-динамиката и поморското инженерство преку конструкција на 2 пловила: Тримаран или Џет Ски
  • Сетот содржи 130 комплементарни елементи за конструирање на пловилата.
  • Во прилог е и богато илустрирано упатство кое децата ги води чекор по чекор во создавaњето на механичките креации.
  • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
  • Димензии – 28 х 19 х 5 цм.

786 ден

Опис

Clementoni Mechanics Labaratory “Trimaran & Watercraft” (8+год.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.