CLEMENTONI Science and Play Парфеми и Козметика

  • Вистинска Научна лабараторија за убавина со која ќе креирате сопствени парфеми, сапуни, креми и миризливи соли за капење.
  • Сетот содржи природни есенции-ароми и додатоци кои ќе ја стимулираат креативноста кај децата.
  • Приложено богато илустрирано упатство кое ги води децата во светот на науката посветена на убавината.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии  7-45, 10-31, -10 цм

1,599 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.