Clementoni Science and Play Robot Panda Rolling Bot

  • Идеален сет за воведување на децата во светот на роботиката, од механичкото составување па се до интеракција.
  • Преслатка панда која со помош на вградениот мотор ги движи нозете и прави превртувања со спретност како вистинска панда.
  • Моторот произведува сила и овозможува превртувања во континуитет.
  • При контакт со препрека пандата се одбива и го менува правецот на движење.
  • Произведено во Италија и лиценцирано од Science Museum.
  • Димензии – 6 х 28 х 19 цм.

8+год

990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.