CLEMENTONI Science and Play Robot Walking Bot Робот

Научен сет од 40 компоненти кој децата од 8+ години ќе ги воведе во тајните на роботиката и програмирањето. Симпатичен мал робот – Walking Bot кој се движи – оди, благодарение на мотор со две осовини кои задвижуваат одвоени запчаници.

Благодарение на артикулираните споеви роботот се движи и шета како вистинско бионично четвороножно милениче.

Овој сет овозможува детално илустрирано упатство за да го направите првиот чекор во роботиката.

  • Произведено во Италија и лиценцирано од Science Museum.
  • Димензии – 6 х 28 х 19 цм.

990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.