CLEMENTONI SCIENCE AND PLAY Сет Физика и Инженерство

Clementoni Science and Play сет “Физика и Инженерство” (8+год.)

  • Вистинска лабараторија за млади научници.
  • Истражете го светот околу вас преку бројните експерименти во овој сет.
  • Забавете се низ експерименти со хемиски реакции во потполно безбедни услови.
  • Потврдете ги законите на физиката и откријте како функцинонираат лостовите и запчаниците преку конструкција на вистински модели кои работат.
  • Со детално илустрирано упатство за сите експерименти, кое ќе ве води чекор по чекор.
  • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
  • Димензии – 7 x 45.10 x 31,10 цм

 

2,190 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.