CLEMENTONI Science and Play Вулкани и Ерупции

Научен сет со помош на кој ќе може да моделирате вулкан и да предизвикате вистински процес на ерупција. Вулканот има флуросцентен ефект и свети во темно. Декорирај го 3Д моделот на вулкан со помош на приложените бои и четкички.

 

  • Произведено во Италија и одобрено од Science Museum.
  • Димензии – 7 x 35 x 26 цм

1,490 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.