CLEMENTONI Science Asteroids from Outer Space Space Shuttle Вселена

Мистериозен камен падна од вселената на земјата. Што би можел да содржи? Можеби е тајна порака од вонземна цивилизација!

Со помош на приложеното чеканче и длето ископај ги сите состојки на астероидот и внимателно издвој ги пронајдоците. Ќе наидеш на делови од вселенскиот Шатл кои ќе треба да ги составиш за да го ставиш во функција. Исто така ќе пронајдеш космонаут, метеорит и вселенско летало.

  • Сетот содржи: Карпа-астероид, чеканче, длето, делови од спејс шатл и дрон, космонаут, налепници, вселенски камен – метеорит.
  • Произведено во Италија.
  • Димензии – 6 х 17 х 21 цм.

990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.