CRYSTAL GLORY Органски спреј за чистење на стакла од лимон и портокал

500 мл

290 ден

Опис

Прочистувачки спреј со органски лимон и портокал во својот состав, кои му даваат прекрасен мирис. Ова е безбедна алтернатива на обичните хемиски детергенти за домаќинство. Спрејот ефективно чисти мазни и стаклени површини и огледала, истовремено оставајќи освежителен цитрусен мирис. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на посакуваните стаклени површини, огледала и сл. Потоа темелно исплакнете со поинтензивно триење на валканите делови.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, ISOPROPYL ALCOHOL, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, AMPHOTERIC MODIFIED STARCH, BENZYL ALCOHOL, PERFUME, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE, CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER*, CITRUS LIMON FRUIT EXRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT*, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.