DABOV Specialty coffee/ Brazil Samambaia Coffee Beans

ЛИКЕР КАКАО | ЛЕШНИК | ШЕЌЕРНА РЕПКА

Кафе Бразил Самамбаја е едно од најдобрите кафиња произведени во Бразил.

Кафе со чоколаден вкус

Уживајте во сладкиот вкус на ликерот од какао збогатен со ноти на лешник и шеќерна репка.

РЕГИОН: Campos das Vertentes
ФАРМЕР: Henrique Cambraia
ВИСИНА: 1100m

ОБРАБОТКА: Природна
ПЕЧЕЊЕ: Средно

650 ден2,200 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (mg, g, kg)

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.